ERJ3EKF59R0V Panasonic
ERJ3EKF59R0V Images
Please contact us for more photos of ERJ3EKF59R0V
Part Number ERJ3EKF59R0V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 59 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3EKF59R0V
Datasheet download ERJ3EKF59R0V.pdf
Request Quotation for ERJ3EKF59R0V
ERJ3EKF59R0V Specifications
Part Number ERJ3EKF59R0V
Resistance Value 59 Ohm
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm