ERJ3GEYJ821V Panasonic
ERJ3GEYJ821V Images
Please contact us for more photos of ERJ3GEYJ821V
Part Number ERJ3GEYJ821V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 820 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3GEYJ821V
Datasheet download ERJ3GEYJ821V.pdf
Request Quotation for ERJ3GEYJ821V
ERJ3GEYJ821V Specifications
Part Number ERJ3GEYJ821V
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Resistance Value 820 Ohm
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm
Product Weight 2 mg
Replacement Part Number PART-ERJ3GEYJ821V
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for ERJ3GEYJ821V
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Thin Film 0603 113 Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R