ERJ3GEYJ913V Panasonic
ERJ3GEYJ913V Images
Please contact us for more photos of ERJ3GEYJ913V
Part Number ERJ3GEYJ913V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 91K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3GEYJ913V
Datasheet download ERJ3GEYJ913V.pdf
Request Quotation for ERJ3GEYJ913V
ERJ3GEYJ913V Specifications
Part Number ERJ3GEYJ913V
Resistance Value 91 kOhm
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.1 W
Lead Finish Tin
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm
Product Weight 2 mg
Replacement Part Number PART-ERJ3GEYJ913V
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for ERJ3GEYJ913V
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Thin Film 0603 475 Ohm 0.1% 1 16W \u00b110ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R