ERJ6BWFR030V Panasonic
ERJ6BWFR030V Images
Please contact us for more photos of ERJ6BWFR030V
Part Number ERJ6BWFR030V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 0.03 Ohm 1% 1 2W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6BWFR030V
Datasheet download ERJ6BWFR030V.pdf
Request Quotation for ERJ6BWFR030V
ERJ6BWFR030V Specifications
Part Number ERJ6BWFR030V
Resistance Value 30 MOhm
Power Rating 0.5 W
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm