ERJ6ENF2943V Panasonic
ERJ6ENF2943V Images
Please contact us for more photos of ERJ6ENF2943V
Part Number ERJ6ENF2943V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 294K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6ENF2943V
Datasheet download ERJ6ENF2943V.pdf
Request Quotation for ERJ6ENF2943V
ERJ6ENF2943V Specifications
Part Number ERJ6ENF2943V
Resistance Value 294 kOhm
Case Style Molded
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm