| Part Number | ERJ6ENF6810V |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 892360 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film 0805 681 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERJ6ENF6810V |
| Datasheet download |
| Part Number | ERJ6ENF6810V |
|---|---|
| Case Style | Molded |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Product Dimensions | 2 x 1.25 x 0.6 mm |
| Resistance Value | 681 Ohm |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/°C |
| Mounting | Surface Mount |
| Case Size | 0805 |
| Power Rating | 0.125 W |
| Lead Finish | Tin |
| Tolerance | 1 % |
| Product Depth | 1.25 mm |
| Product Height | 0.6 mm |
| Product Length | 2 mm |
| Product Weight | 4 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERJ6ENF6810V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Res Thick Film 0603 24.9 Ohm 1% 1 80W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Plastic T R Download PDF datasheet for CHPHR0603K24R9FGT.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 0402 44.2 Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR01MZPF44R2.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 0603 2.2K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR03EZPJ222.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 0805 50Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR10EZPJ500.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 2512 680 Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Blister T R Download PDF datasheet for CRCW2512680RFKEG.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 1206 68.1KOhm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R - |
|
Vishay | Res Thick Film 1206 120 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW1206120RJNEAIF.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0204(1406) 4.64K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R Download PDF datasheet for MMA02040C4641FB300.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0402 300 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJU02J301X.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0201 330 Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Paper T R Download PDF datasheet for ERJ1GNJ331C.pdf |