ERJ6ENF8870V Panasonic
ERJ6ENF8870V Images
Please contact us for more photos of ERJ6ENF8870V
Part Number ERJ6ENF8870V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 887 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6ENF8870V
Datasheet download ERJ6ENF8870V.pdf
Request Quotation for ERJ6ENF8870V
ERJ6ENF8870V Specifications
Part Number ERJ6ENF8870V
Max Processing Temp 260
Resistance Value 887 Ohm
Rad Hard No
Case Style Molded
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm