ERJ6RQF1R5V Panasonic
ERJ6RQF1R5V Images
Please contact us for more photos of ERJ6RQF1R5V
Part Number ERJ6RQF1R5V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 1.5 Ohm 1% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6RQF1R5V
Datasheet download ERJ6RQF1R5V.pdf
Request Quotation for ERJ6RQF1R5V
ERJ6RQF1R5V Specifications
Part Number ERJ6RQF1R5V
Tolerance 1 %
Type Thick Film
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Resistance Value 1.5 Ohm
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Case Size 0805
Case Style Molded
Power Rating 0.125 W
Lead Finish Tin
Mounting Surface Mount
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm