ERJ8ENF1053V Panasonic
ERJ8ENF1053V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF1053V
Part Number ERJ8ENF1053V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 105K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF1053V
Datasheet download ERJ8ENF1053V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF1053V
ERJ8ENF1053V Specifications
Part Number ERJ8ENF1053V
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Resistance Value 105 kOhm
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm