ERJ8GE0R00V Panasonic
ERJ8GE0R00V Images
Please contact us for more photos of ERJ8GE0R00V
Part Number ERJ8GE0R00V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 0 Ohm 1 4W Molded SMD Punched Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8GE0R00V
Datasheet download ERJ8GE0R00V.pdf
Request Quotation for ERJ8GE0R00V
ERJ8GE0R00V Specifications
Part Number ERJ8GE0R00V
Case Size 1206
Termination Style Wraparound
Rad Hard No
Maximum Processing Temperature 260 °C
Pin Count 2
Case Style Molded
Supplier Package 1206
Type Thick Film
Resistance Value 0 Ohm
Mounting Surface Mount
Package Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm