ERJP06F3903V Panasonic
ERJP06F3903V Images
Please contact us for more photos of ERJP06F3903V
Part Number ERJP06F3903V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 390K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP06F3903V
Datasheet download ERJP06F3903V.pdf
Request Quotation for ERJP06F3903V
ERJP06F3903V Specifications
Part Number ERJP06F3903V
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Rad Hard No
Resistance Value 390 kOhm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm