ERJP06J220V Panasonic
ERJP06J220V Images
Please contact us for more photos of ERJP06J220V
Part Number ERJP06J220V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 22 Ohm 5% 1 4W \u00b1300ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP06J220V
Datasheet download ERJP06J220V.pdf
Request Quotation for ERJP06J220V
ERJP06J220V Specifications
Part Number ERJP06J220V
Temperature Coefficient ±300 ppm/°C
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Case Style Molded
Resistance Value 22 Ohm
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Case Size 0805
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm