ERJP14F3902U Panasonic
ERJP14F3902U Images
Please contact us for more photos of ERJP14F3902U
Part Number ERJP14F3902U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 39K Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP14F3902U
Datasheet download ERJP14F3902U.pdf
Request Quotation for ERJP14F3902U
ERJP14F3902U Specifications
Part Number ERJP14F3902U
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.6 mm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Resistance Value 39 kOhm
Power Rating 0.5 W
Case Size 1210
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm