MCR18EZPJ471 ROHM
MCR18EZPJ471 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPJ471
Part Number MCR18EZPJ471
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 470 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPJ471
Datasheet download MCR18EZPJ471.pdf
Request Quotation for MCR18EZPJ471
MCR18EZPJ471 Specifications
Part Number MCR18EZPJ471
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Lead Finish Tin
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Resistance Value 470 Ohm
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm