ERJP14J332U Panasonic
ERJP14J332U Images
Please contact us for more photos of ERJP14J332U
Part Number ERJP14J332U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 3.3K Ohm 5% 1 2W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP14J332U
Datasheet download ERJP14J332U.pdf
Request Quotation for ERJP14J332U
ERJP14J332U Specifications
Part Number ERJP14J332U
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 3.3 kOhm
Lead Finish Tin
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.6 mm
Power Rating 0.5 W
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm