ERJP6WJ151V Panasonic
ERJP6WJ151V Images
Please contact us for more photos of ERJP6WJ151V
Part Number ERJP6WJ151V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 150 Ohm 5% 1 2W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP6WJ151V
Datasheet download ERJP6WJ151V.pdf
Request Quotation for ERJP6WJ151V
ERJP6WJ151V Specifications
Part Number ERJP6WJ151V
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Tolerance 5 %
Supplier Package 0805
Type Thick Film
Case Style Molded
Pin Count 2
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Power Rating 0.5 W
Termination Style Wraparound
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.65
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Resistance Value 150 Ohm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.65 mm
Product Length 2 mm