ERJU01D1002C Panasonic
ERJU01D1002C Images
Please contact us for more photos of ERJU01D1002C
Part Number ERJU01D1002C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 10K Ohm 0.5% 1 20W Molded SMD Pressed Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU01D1002C
Datasheet download ERJU01D1002C.pdf
Request Quotation for ERJU01D1002C
ERJU01D1002C Specifications
Part Number ERJU01D1002C
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23
Power Rating 0.05 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 0201
Lead Finish Tin
Supplier Package 0201
Pin Count 2
Resistance Value 10 kOhm
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm