ERJU01J390C Panasonic
ERJU01J390C Images
Please contact us for more photos of ERJU01J390C
Part Number ERJU01J390C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 39 Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU01J390C
Datasheet download ERJU01J390C.pdf
Request Quotation for ERJU01J390C
ERJU01J390C Specifications
Part Number ERJU01J390C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Resistance Value 39 Ohm
Mounting Surface Mount
Case Size 0201
Operating Temperature -55 to 125 °C
Package Type SMD
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Type Thick Film
Tolerance 5 %
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm