ERJ12YJ151U Panasonic
ERJ12YJ151U Images
Please contact us for more photos of ERJ12YJ151U
Part Number ERJ12YJ151U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1812 150 Ohm 5% 3 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ12YJ151U
Datasheet download ERJ12YJ151U.pdf
Request Quotation for ERJ12YJ151U
ERJ12YJ151U Specifications
Part Number ERJ12YJ151U
Mounting Surface Mount
Resistance Value 150 Ohm
Lead Finish Tin
Product Dimensions 4.5 x 3.2 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.75 W
Case Size 1812
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 4.5 mm