ERZV14D820 Panasonic
ERZV14D820 Images
Please contact us for more photos of ERZV14D820
Part Number ERZV14D820
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Var 50VAC 65VDC 6000A 82V Thru-Hole Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERZV14D820
Datasheet download ERZV14D820.pdf
Request Quotation for ERZV14D820
ERZV14D820 Specifications
Part Number ERZV14D820
Operating Temperature -40 to 85 °C
Varistor Voltage 82 V
Lead Finish Tin
Capacitance Value 0.0037 uF
Product Dimensions 4.5 x 18.5 mm
Product Depth 4.5 mm
Product Height 18.5 mm