ERZV07D221 Panasonic
ERZV07D221 Images
Please contact us for more photos of ERZV07D221
Part Number ERZV07D221
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Var 140VAC 180VDC 1750A 220V Radial Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERZV07D221
Datasheet download ERZV07D221.pdf
Request Quotation for ERZV07D221
ERZV07D221 Specifications
Part Number ERZV07D221
Lead Style Radial
Product Dimensions 4.5 x 11.5 mm
Max Processing Temp 250 to 260
Lead Finish Tin
Varistor Voltage 220 V
Capacitance Value 190 pF
Rad Hard No
Operating Temperature -40 to 85 °C
Product Depth 4.5 mm
Product Height 11.5 mm