ERZVGAD471 Panasonic
ERZVGAD471 Images
Please contact us for more photos of ERZVGAD471
Part Number ERZVGAD471
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Var 300VAC 385VDC 3500A 470V Radial T R
Category Circuit Protection
Family Varistor
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERZVGAD471
Datasheet download ERZVGAD471.pdf
Request Quotation for ERZVGAD471
ERZVGAD471 Specifications
Part Number ERZVGAD471
Capacitance Value 230 pF
Rad Hard No
Operating Temperature -40 to 85 °C
Product Dimensions 6.2 x 14.5 mm
Varistor Voltage 470 V
Lead Style Radial
Lead Finish Tin
Max Processing Temp 250 to 260
Product Depth 6.2 mm
Product Height 14.5 mm