| Part Number | ETQPAF0R7EFA |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 745020 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Choke Molded Wirewound 700nH 30% 100KHz 22.6A |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ETQPAF0R7EFA |
| Datasheet download |
| Part Number | ETQPAF0R7EFA |
|---|---|
| Product Dimensions | 17.2 x 16.8 x 9 mm |
| Technology | Wirewound |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Type | Power Choke |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Package/Case | 17.2 X 16.8 X 9 |
| Protection Style | Molded |
| Tolerance | 30 % |
| Lead Finish | Tin|Tin/Copper |
| Product Depth | 16.8 mm |
| Product Height | 9 mm |
| Product Length | 17.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-ETQPAF0R7EFA |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 800nH 30% 100KHz 2.8A 2424 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6PGR08N.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 32Q-Factor Ferrite 5.5A T R Download PDF datasheet for SRR1260-100M.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Bead Multi-Layer 600Ohm 30% 100MHz Ferrite 3A 1210 T R Download PDF datasheet for FBMH3225HM601NTV.pdf |
|
Eaton | FLAT PAC POWER INDUCTOR 2 PAD SMT Download PDF datasheet for FP1008R5-R150-R.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 600 Ohm 25% 100MHz Ferrite 1.3A 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18KG601SN1D.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz 900mA T R Download PDF datasheet for ELLATP151MB.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 10A 5050 T R Download PDF datasheet for IHLP5050FDER100M01.pdf |
|
NIC Components | Ind Power Shielded Wirewound 8.2uH 20% 100KHz Ferrite 4A T R Download PDF datasheet for NPIM74P8R2MTRF.pdf |
|
Eaton | Ind Power 50nH 20% 1MHz Ferrite 40A T R Download PDF datasheet for CPL-4-50TR-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 330uH 10% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 350mA T R Download PDF datasheet for SRR1005-331K.pdf |