| Part Number | SI5345A-B-GM |
|---|---|
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Quantity in stock | 582410 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | PLL Clock Multiplier Attenuator Single 0.001MHz to 712.5MHz 64-Pin QFN Tray |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SI5345A-B-GM |
| Datasheet download |
| Part Number | SI5345A-B-GM |
|---|---|
| Operating Supply Voltage | 1.8|3.3 V |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Frequency Range | 0.001 to 712.5 MHz |
| Minimum Input Frequency | 0.008 MHz |
| Screening Level | Industrial |
| Supplier Package | QFN |
| MSL Level | 2 |
| Pin Count | 64 |
| Maximum Input Frequency | 750 MHz |
| Type | PLL Clock Multiplier/Attenuator |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Rad Hard | No |
| Product Dimensions | 9 x 9 x 0.83 |
| Package | 64QFN |
| Replacement Part Number | PART-SI5345A-B-GM |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Texas Instruments | PLL Frequency Synthesizer Single 50MHz to 3800MHz 32-Pin WQFN T R Download PDF datasheet for LMX2581ESQE NOPB.pdf |
|
Texas Instruments | Logarithmic Power Detector for CDMA and WCDMA 6-Pin uSMD T R Download PDF datasheet for LMH2100TM NOPB.pdf |
|
Broadcom | Voltage Variable Attenuator 42dB Attenuation 4000MHz 6-Pin MCOB Bag Download PDF datasheet for ALM-38140-BLKG.pdf |
|
Texas Instruments | Zero Delay PLL Clock Driver Single 60MHz to 200MHz 48-Pin TSSOP Tube Download PDF datasheet for CDCV857BDGG.pdf |
|
AVX | Thin-Film Directional Couplers 4-Pin LGA T R Download PDF datasheet for CP0402A0776ANTR.pdf |
|
QORVO | SP12T ANTENNA SWITCH MODULE Download PDF datasheet for RF1295TR13.pdf |
|
STMicroelectronics | UHF RFID Single Chip Reader EPC Class1 Gen2 Compatible Download PDF datasheet for ST25RU3992-BQFT.pdf |
|
Maxim Integrated | Integrated IF VCOs with Differential Output 6-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for MAX2606EUT+T.pdf |
|
Texas Instruments | Glass Encapsulated Transponder RFIDT Download PDF datasheet for TRPGR30ATGA.pdf |
|
NXP | NTAG Contactless and Contact Interface 8-Pin XQFN T R Download PDF datasheet for NT3H2111W0FHKH.pdf |