| Part Number | P0147NL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 333110 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Wirewound 56uH 20% 1.65A Tube |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | P0147NL |
| Datasheet download |
| Part Number | P0147NL |
|---|---|
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Product Dimensions | 12.7 x 12.7 x 5.46 mm |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Technology | Wirewound |
| Package/Case | 12.7 X 12.7 X 5.46 |
| Type | Power |
| Product Depth | 12.7 mm |
| Product Height | 5.46 mm |
| Product Length | 12.7 mm |
| Replacement Part Number | PART-P0147NL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Ind Chip Wirewound 4mH 10% 15mA T R Download PDF datasheet for ELT3KN125C.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 5.5A T R Download PDF datasheet for UP2B-4R7-R.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | MOLDED SMD POWER INDUCTORS +-20% 0.56H - |
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 100uH 10% 2.52MHz 40Q-Factor Ferrite 110mA 1812 T R Download PDF datasheet for CM453232-101KL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 4.3A T R Download PDF datasheet for SRR1280-220M.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 1.9A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020CZER220M11.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead Molded 120 Ohm 25% 100MHz Ferrite 550mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for BLM15AG121SZ1D.pdf |
|
AVX | THIN FLIM 0201 0.56PF +-0.05PF Download PDF datasheet for L0201R56AHSTR.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Ferrite 5.39A T R Download PDF datasheet for DR74-1R0-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 33uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 8A T R Download PDF datasheet for SRP1265A-330M.pdf |