| Part Number | P0429NL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 899330 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Common Mode Choke 810uH 35% 9.7A Tube |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | P0429NL |
| Datasheet download |
| Part Number | P0429NL |
|---|---|
| Operating Temperature | -40 to 120 °C |
| Tolerance | 35 % |
| Type | Common Mode Choke |
| Product Dimensions | 30.99 x 25.4 x 12.7 mm |
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 30.99 X 25.4 X 12.7 |
| Product Depth | 25.4 mm |
| Product Height | 12.7 mm |
| Product Length | 30.99 mm |
| Replacement Part Number | PART-P0429NL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 70nH 10% 100KHz Ferrite 55A T R Download PDF datasheet for FP1107R1-R07-R.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 220nH 15% 300KHz Ferrite 51.42A T R Download PDF datasheet for HC1-R22-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Shielded 120nH 15% 100KHz 68A T R Download PDF datasheet for PA4390.121HLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 3.3uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 11A 4040 T R Download PDF datasheet for SRP1038A-3R3M.pdf |
|
TDK | Ind Power 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.44A Blister T R Download PDF datasheet for B82471A1103M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz Ferrite 3.5A 5040 T R Download PDF datasheet for SRN5040-2R2Y.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded 2.2uH 20% 100KHz 16A 5050 T R Download PDF datasheet for IHLP5050CEER2R2M01.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 150uH 20% 100KHz 500mA Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6UH151M.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 6uH 20% 300KHz Ferrite 17A T R Download PDF datasheet for HC2LP-6R0-R.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 8.7A 6767 T R Download PDF datasheet for IHLP6767GZER470M11.pdf |