| Part Number | P1167.223NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 165840 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 1.4A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | P1167.223NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | P1167.223NLT |
|---|---|
| Technology | Wirewound |
| Max Processing Temp | 245 |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | Power |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Protection Style | Shielded |
| Package/Case | 7.54 X 7.54 X 4.5 |
| Product Dimensions | 7.54 x 7.54 x 4.5 mm |
| Product Depth | 7.54 mm |
| Product Height | 4.5 mm |
| Product Length | 7.54 mm |
| Replacement Part Number | PART-P1167.223NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 9.5A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER4R7M01.pdf |
|
Bourns | Ind Chip Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 35Q-Factor Ferrite 3A 1008 T R Download PDF datasheet for PM1008S-1R0M-RC.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 470nH 20% 100KHz Powdered Iron 38A T R Download PDF datasheet for HCM1305-R47-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 4.6A T R Download PDF datasheet for P1168.682NLT.pdf |
|
ACX | Ind RF Chip Multi-Layer 1.8nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for HI1005-1C1N8SMT.pdf |
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 27nH 5% 100MHz 10Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T R Download PDF datasheet for ELJRE27NJFA.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 8.2uH 20% 100KHz Powdered Iron 4A T R Download PDF datasheet for HCM0703-8R2-R.pdf |
|
API Delevan | Ind Bead Shielded 385Ohm 100MHz Ferrite 9.5A T R Download PDF datasheet for SMB2.5R-1.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 150uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 580mA T R Download PDF datasheet for SDR0805-151KL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz 47Q-Factor Ferrite 300mA T R Download PDF datasheet for SRR7032-221M.pdf |