| Part Number | PA4390.331AHLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 239060 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded 330nH 15% 100KHz 32A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PA4390.331AHLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PA4390.331AHLT |
|---|---|
| Maximum DC Current | 32 A |
| Tolerance | 15 % |
| Pin Count | 2 |
| Protection Style | Shielded |
| Rad Hard | No |
| Type | Power Bead |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Package/Case | 10(Max) X 6.5(Max) X 9(Max) |
| Inductance | 330 nH |
| Package Dimensions | 10 x 6.5 x 9 mm |
| Supplier Package | SMD |
| Maximum DC Resistance | 185 mOhm |
| Product Depth | 6.5(Max) mm |
| Product Height | 9(Max) mm |
| Product Length | 10(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-PA4390.331AHLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | Ind Power 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.8A Blister T R Download PDF datasheet for B82476A1473M.pdf |
|
NIC Components | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 2.5A T R Download PDF datasheet for NPIS60P100MTRF.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 1uH 20% 100KHz 30A T R Download PDF datasheet for PG0926.102NLT.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 3.3A Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLATV100M.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 220Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18EG221SN1D.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 12nH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T R Download PDF datasheet for HK160812NJ-T.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.9A 2424 T R Download PDF datasheet for NRS6028T 100MMGK.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Chip Wirewound 2.2uH 20% 7.96MHz Ferrite 640mA 0805 T R Download PDF datasheet for CBC2012T2R2M.pdf |
|
TAIYO YUDEN | YTULM NR 4018T 101M Download PDF datasheet for LM NR 4018T 101M.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Common Mode Choke Wirewound 260Ohm 25% 100MHz 310mA 1206 Embossed T R Download PDF datasheet for DLW31SN261SQ2L.pdf |