| Part Number | PE-51520NL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 857610 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Toroid 688uH 20% 3.6A Pin |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PE-51520NL |
| Datasheet download |
| Part Number | PE-51520NL |
|---|---|
| Package/Case | 40.64 X 20.32 X 43.68 |
| Lead Style | Pin |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Technology | Toroid |
| Product Dimensions | 40.64 x 20.32 x 43.68 mm |
| Type | High Current |
| Product Depth | 20.32 mm |
| Product Height | 43.68 mm |
| Product Length | 40.64 mm |
| Replacement Part Number | PART-PE-51520NL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Wirewound 220uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1A RDL Bag Download PDF datasheet for RLB9012-221KL.pdf |
|
Bourns | Ind High Current RF Choke Bobbin Core 3.9uH 10% 1KHz Ferrite 4A AXL Download PDF datasheet for 5900-3R9-RC.pdf |
|
Abracon | Ind Power 2.2mH 10% 1KHz Ferrite 100mA Axial T R Download PDF datasheet for AIAP-01-222K-T.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Wirewound 3.3uH 20% 10KHz Ferrite 5.7A RDL Download PDF datasheet for ELC08D3R3E.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Toroid 27uH 15% 1KHz 9.8A RDL Download PDF datasheet for 2206-V-RC.pdf |
|
Pulse | COMMON MODE CHOKE, 2 MH, NPB Download PDF datasheet for PH9455.205NL.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Filter Bobbin Core 470uH 15% 1KHz Ferrite 490mA AXL Bulk Download PDF datasheet for IHD1EB471L.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Wirewound 100uH 10% 10KHz Ferrite 1.8A RDL - |
|
TE Connectivity | Ind RF Choke Unshielded Wirewound 1mH 10% 252KHz 40Q-Factor Ferrite 300mA RDL Bulk Download PDF datasheet for 5-1624055-5.pdf |
|
API Delevan | ROHS, RADIAL LEADED, VERTICAL MOUNTED TU Download PDF datasheet for 9405R-18.pdf |