| Part Number | PE-53830SNLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 248360 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power 77uH 20% 1.54A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PE-53830SNLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PE-53830SNLT |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Package/Case | 15.75 X 15.24 X 9.91 |
| Product Dimensions | 15.75 x 15.24 x 9.91 mm |
| Product Depth | 15.24 mm |
| Product Height | 9.91 mm |
| Product Length | 15.75 mm |
| Replacement Part Number | PART-PE-53830SNLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | Ind Chip Molded Wirewound 10uH 5% 1MHz 27Q-Factor Ferrite 180mA 1210 Blister T R Download PDF datasheet for B82422-A1103-J100.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Wirewound 72nH 2% 150MHz 35Q-Factor Ceramic 400mA 0603 T R Download PDF datasheet for IMC0603ER72NG01.pdf |
|
Panasonic | Ind Chip Power Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz Ferrite 1.4A (3 X 3 X 1.2mm) T R Download PDF datasheet for ELLVFG2R2MC.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 120nH 10% 100KHz Ferrite 51A T R Download PDF datasheet for FP0906R1-R12-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 1.1A T R Download PDF datasheet for SRN8040-680M.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Common Mode Choke Wirewound 100 Ohm 100MHz 6A 2020 Embossed T R Download PDF datasheet for DLW5BTM101SQ2L.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 5.4uH 30% 100KHz Ferrite 1.6A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH5D18NP-5R4NC.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 850mA Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH4D28C-220NC.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 5A 1212 T R Download PDF datasheet for IHLP1212BZER1R0M11.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 400nH 20% 100KHz Powdered Iron 20A T R Download PDF datasheet for HCP0805-R40-R.pdf |