| Part Number | IHLP2020BZER1R0M11 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 128150 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 7.5A 2020 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IHLP2020BZER1R0M11 |
| Datasheet download |
| Part Number | IHLP2020BZER1R0M11 |
|---|---|
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| Product Dimensions | 5.74 x 5.43 x 2 mm |
| Package/Case | 2020 |
| MSL Level | 1 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | High Current |
| Product Depth | 5.43 mm |
| Product Height | 2 mm |
| Product Length | 5.74 mm |
| Replacement Part Number | PART-IHLP2020BZER1R0M11 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | Ind Common Mode Choke 51uH 30% 100KHz Ferrite 500mA Blister T R Download PDF datasheet for B82790S513N201.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz Ferrite 4A Tape Download PDF datasheet for SWPA6045S3R3NT.pdf |
|
Bourns | Ind Common Mode Chip Wirewound 90Ohm 25% 100MHz Ferrite 330mA 0805 T R Download PDF datasheet for SRF2012-900Y.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Power Chip Shielded Multi-Layer 1uH 20% 1MHz Ferrite 1.2A 1206 Embossed T R Download PDF datasheet for LQM31PN1R0M00L.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Wirewound 220uH 10% 1KHz Iron 3.5A Box Download PDF datasheet for PM2110-221K-RC.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 68nH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 350mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for CIH10T68NJNC.pdf |
|
TDK | Ind Choke 220uH 30% 100KHz Ferrite 200mA 1812 Blister T R Download PDF datasheet for B82799C224N1.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH5D28RHPNP-220MC.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 3.7A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232DZER220M5A.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 33uH 10% 1KHz 29Q-Factor Ferrite 1.8A T R Download PDF datasheet for SDR1005-330KL.pdf |