| Part Number | IHLP2020BZER1R0M01 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 398210 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 7A 2020 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IHLP2020BZER1R0M01 |
| Datasheet download |
| Part Number | IHLP2020BZER1R0M01 |
|---|---|
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| Product Dimensions | 5.74 x 5.43 x 2 mm |
| Package/Case | 2020 |
| MSL Level | 1 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | High Current |
| Product Depth | 5.43 mm |
| Product Height | 2 mm |
| Product Length | 5.74 mm |
| Replacement Part Number | PART-IHLP2020BZER1R0M01 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Laird | Ind Chip Bead 120Ohm 100MHz 2.5A 0603 T R Download PDF datasheet for MI0603M121R-10.pdf |
|
Pulse | Ind Power Chip Shielded Drum Core 6.3uH 30% 100KHz 2.4A Download PDF datasheet for P1167.632NL.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 1MHz 6.8A Carrier T R Download PDF datasheet for CDMC6D28NP-2R2MC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 1.2A T R Download PDF datasheet for SRR6603-6R8ML.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Multi-Layer 8.2nH 0.3nH 100MHz 9Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for AIMC-0402-8N2C-T.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Wirewound 68nH 2% 200MHz 40Q-Factor Ceramic 600mA 0603 T R Download PDF datasheet for IMC0603ER68NG01.pdf |
|
TDK | Ind High Current Chip Molded Wirewound 2.2mH 10% 252KHz 30Q-Factor Ferrite 75mA 2220 Blister T R Download PDF datasheet for B82442H1225K.pdf |
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 6.8nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 320mA 0402 T R Download PDF datasheet for ELJRF6N8JFB.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 60 Ohm 100MHz Ferrite 500mA 0603 T R Download PDF datasheet for PZ1608U600-R50TF.pdf |
|
Vishay | Ind High Frequency Wirewound 330nH 5% 25MHz 45Q-Factor Ceramic 500mA 1008 T R Download PDF datasheet for IMC1008ERR33J.pdf |