| Part Number | ELC3FN1R8N |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 440200 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Choke Unshielded Wirewound 1.8uH 30% 100KHz 1.1A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELC3FN1R8N |
| Datasheet download |
| Part Number | ELC3FN1R8N |
|---|---|
| Type | Choke |
| Technology | Wirewound |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Protection Style | Unshielded |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Lead Finish | Tin/Copper |
| Tolerance | 30 % |
| Package/Case | 3.5 X 3.5 X 1.2 |
| Product Dimensions | 3.5 x 3.5 x 1.2 mm |
| Product Depth | 3.5 mm |
| Product Height | 1.2 mm |
| Product Length | 3.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELC3FN1R8N |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Murata Manufacturing | Fixed Inductors 1.0uH 70mOhms 3.1A + -20% 2.0x1.6x1.0mm Download PDF datasheet for DFE201208S-R47M=P2.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Chip Unshielded Wirewound 2.2uH 20% 2MHz Metal 1.5A 0806 T R Download PDF datasheet for MAKK2016T2R2M.pdf |
|
Eaton | Ind Power 1.5uH 100KHz Ferrite 12A T R Download PDF datasheet for HCV1206-1R5-R.pdf |
|
Johanson Technology | Ind RF Chip Molded Multi-Layer 22nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 200mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for L-07C22NJV6T.pdf |
|
Eaton | INDUCTOR Download PDF datasheet for FP1007R6-R18-R.pdf |
|
Vishay | VISIHLP2020ABER1R0M11 IHLP-2020AB-11 1 2 - |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 1.86A T R Download PDF datasheet for NS12555T101MN.pdf |
|
Laird | FIXED IND 2.2UH 4.6A 14 MOHM SMD - |
|
Eaton | FLAT PAC POWER INDUCTOR 2 PAD SMT Download PDF datasheet for FP1008R5-R150-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 188uH 20% 100KHz Ferrite 2.71A 1.35A T R Download PDF datasheet for SRF1260-470M.pdf |