| Part Number | PE-96181NL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 624680 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Common Mode 3.9mH 30% 5A Pin |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PE-96181NL |
| Datasheet download |
| Part Number | PE-96181NL |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 33 X 18.29 X 34.04 |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Tolerance | 30 % |
| Lead Style | Pin |
| Product Dimensions | 33 x 18.29 x 34.04 mm |
| Product Depth | 18.29 mm |
| Product Height | 34.04 mm |
| Product Length | 33 mm |
| Replacement Part Number | PART-PE-96181NL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TE Connectivity | Ind RF Choke Unshielded Wirewound 1mH 10% 252KHz 40Q-Factor Ferrite 300mA RDL Bulk Download PDF datasheet for 5-1624055-5.pdf |
|
Bourns | Ind RF Choke 1mH 10% 790KHz 30Q-Factor Ferrite 38mA AXL Bag Download PDF datasheet for 8230-92-RC.pdf |
|
Laird | INDUCTORS, COILS, CHOKES Download PDF datasheet for TYS5020100M-10.pdf |
|
Bourns | Ind RF Choke Bobbin Core 47uH 5% 2.52MHz 45Q-Factor Ferrite 340mA AXL T R Download PDF datasheet for 77F470J-TR-RC.pdf |
|
Pulse | COMMON MODE CHOKE 16A 3 LN T H Download PDF datasheet for FE3X050-10-7NL.pdf |
|
TDK | Ind RF Choke Bobbin Core 330uH 5% 70Q-Factor Ferrite 190mA AXL T R Download PDF datasheet for B78108-S1334-J.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | POWER INDUCTORS4.0\u00d74.0\u00d72.0MM +-20% 6.8H - |
|
Vishay | Ind 470uH 10% 790KHz 60Q-Factor Ferrite 90mA AXL T R Download PDF datasheet for IRF01ER471K.pdf |
|
KEMET | Ind Line Filter 5mH 100KHz 4A Pin Download PDF datasheet for SC-05-50J.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Wirewound 1mH 10% 10KHz Ferrite 570mA RDL - |