ESR10EZPJ2R2 ROHM
ESR10EZPJ2R2 Images
Please contact us for more photos of ESR10EZPJ2R2
Part Number ESR10EZPJ2R2
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 2.2 Ohm 5% 2 5W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ESR10EZPJ2R2
Datasheet download ESR10EZPJ2R2.pdf
Request Quotation for ESR10EZPJ2R2
ESR10EZPJ2R2 Specifications
Part Number ESR10EZPJ2R2
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 155 °C
Maximum Processing Temperature 260 °C
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Termination Style Wraparound
Military Standard
Failure Rate
Resistance Value 2.2 Ohm
Package Type SMD
Type Thick Film
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Supplier Package 0805
Pin Count 2
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm