KTR10EZPF1003 ROHM
KTR10EZPF1003 Images
Please contact us for more photos of KTR10EZPF1003
Part Number KTR10EZPF1003
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 100K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level KTR10EZPF1003
Datasheet download KTR10EZPF1003.pdf
Request Quotation for KTR10EZPF1003
KTR10EZPF1003 Specifications
Part Number KTR10EZPF1003
Case Style Molded
Rad Hard No
Type Thick Film
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Package Type SMD
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Max Processing Temp 260|265
Case Size 0805
Resistance Value 100 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm