MCR01MZPF3321 ROHM
MCR01MZPF3321 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF3321
Part Number MCR01MZPF3321
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 3.32K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF3321
Datasheet download MCR01MZPF3321.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF3321
MCR01MZPF3321 Specifications
Part Number MCR01MZPF3321
Failure Rate
Military Standard
Type Thick Film
Rad Hard No
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Style Molded
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Case Size 0402
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 3.32 kOhm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Package Type SMD
Power Rating 0.0625 W
Lead Finish Tin
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm