MCR01MZPF3903 ROHM
MCR01MZPF3903 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF3903
Part Number MCR01MZPF3903
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description RESISTORS 0402 1%
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF3903
Datasheet download MCR01MZPF3903.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF3903
MCR01MZPF3903 Specifications
Part Number MCR01MZPF3903
Mounting Surface Mount
Packaging Paper Tape and Reel
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Resistance Value 390 kOhm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Family MCR
Lead Free Yes
Termination Style Wraparound
Type Thick Film
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm