MCR01MZPF9762 ROHM
MCR01MZPF9762 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF9762
Part Number MCR01MZPF9762
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 97.6K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF9762
Datasheet download MCR01MZPF9762.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF9762
MCR01MZPF9762 Specifications
Part Number MCR01MZPF9762
Termination Style Wraparound
Supplier Package 0402
Resistance Value 97.6 kOhm
Package Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Rad Hard No
Type Thick Film
Pin Count 2
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin Over Nickel
Tolerance 1 %
Maximum Processing Temperature 260 °C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm