MCR01MZPJ102 ROHM
MCR01MZPJ102 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPJ102
Part Number MCR01MZPJ102
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 1K Ohm 5% 1 16W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPJ102
Datasheet download MCR01MZPJ102.pdf
Request Quotation for MCR01MZPJ102
MCR01MZPJ102 Specifications
Part Number MCR01MZPJ102
Military Standard
Failure Rate
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Resistance Value 1 kOhm
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Case Size 0402
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Type SMD
Power Rating 0.0625 W
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm