MCR01MZPJ562 ROHM
MCR01MZPJ562 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPJ562
Part Number MCR01MZPJ562
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 5.6K Ohm 5% 1 16W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPJ562
Datasheet download MCR01MZPJ562.pdf
Request Quotation for MCR01MZPJ562
MCR01MZPJ562 Specifications
Part Number MCR01MZPJ562
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Type Thick Film
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Military Standard
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Size 0402
Resistance Value 5.6 kOhm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Type SMD
Power Rating 0.0625 W
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm