MCR01MZPJ625 ROHM
MCR01MZPJ625 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPJ625
Part Number MCR01MZPJ625
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 6.2M Ohm 5% 1 16W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPJ625
Datasheet download MCR01MZPJ625.pdf
Request Quotation for MCR01MZPJ625
MCR01MZPJ625 Specifications
Part Number MCR01MZPJ625
Military Standard
Failure Rate
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Resistance Value 6.2 MOhm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Type SMD
Power Rating 0.0625 W
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm