MCR10EZHF1823 ROHM
MCR10EZHF1823 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZHF1823
Part Number MCR10EZHF1823
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 182K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZHF1823
Datasheet download MCR10EZHF1823.pdf
Request Quotation for MCR10EZHF1823
MCR10EZHF1823 Specifications
Part Number MCR10EZHF1823
Power Rating 0.125 W
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Max Processing Temp 260|265
Case Size 0805
Package Type SMD
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Military Standard
Failure Rate
Rad Hard No
Type Thick Film
Case Style Molded
Resistance Value 182 kOhm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm