ERA6YEB393V Panasonic
ERA6YEB393V Images
Please contact us for more photos of ERA6YEB393V
Part Number ERA6YEB393V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Film 0805 39K Ohm 0.1% 1 8W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA6YEB393V
Datasheet download ERA6YEB393V.pdf
Request Quotation for ERA6YEB393V
ERA6YEB393V Specifications
Part Number ERA6YEB393V
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.5 mm
Max Processing Temp 260
Resistance Value 39 kOhm
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Tolerance 0.1 %
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 2 mm