ERJ6ENF1620V Panasonic
ERJ6ENF1620V Images
Please contact us for more photos of ERJ6ENF1620V
Part Number ERJ6ENF1620V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 162 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6ENF1620V
Datasheet download ERJ6ENF1620V.pdf
Request Quotation for ERJ6ENF1620V
ERJ6ENF1620V Specifications
Part Number ERJ6ENF1620V
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Power Rating 0.125 W
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Resistance Value 162 Ohm
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm