MCR10EZHF3920 ROHM
MCR10EZHF3920 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZHF3920
Part Number MCR10EZHF3920
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 392 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZHF3920
Datasheet download MCR10EZHF3920.pdf
Request Quotation for MCR10EZHF3920
MCR10EZHF3920 Specifications
Part Number MCR10EZHF3920
Max Processing Temp 260|265
Resistance Value 392 Ohm
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Lead Finish Tin
Power Rating 0.125 W
Military Standard
Case Size 0805
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Package Type SMD
Failure Rate
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm