MCR10EZHJ330 ROHM
MCR10EZHJ330 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZHJ330
Part Number MCR10EZHJ330
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 33 Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZHJ330
Datasheet download MCR10EZHJ330.pdf
Request Quotation for MCR10EZHJ330
MCR10EZHJ330 Specifications
Part Number MCR10EZHJ330
Power Rating 0.125 W
Resistance Value 33 Ohm
Package Type SMD
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Max Processing Temp 260|265
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Military Standard
Failure Rate
Type Thick Film
Tolerance 5 %
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm