MCR10EZPF2002 ROHM
MCR10EZPF2002 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZPF2002
Part Number MCR10EZPF2002
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 20K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZPF2002
Datasheet download MCR10EZPF2002.pdf
Request Quotation for MCR10EZPF2002
MCR10EZPF2002 Specifications
Part Number MCR10EZPF2002
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Lead Finish Tin Over Nickel
Resistance Value 20 kOhm
Type Thick Film
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Rad Hard No
Supplier Package 0805
Case Style Molded
Pin Count 2
Termination Style Wraparound
Maximum Processing Temperature 260 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm