CRCW201010K0JNEFHP Vishay
CRCW201010K0JNEFHP Images
Please contact us for more photos of CRCW201010K0JNEFHP
Part Number CRCW201010K0JNEFHP
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2010 10K Ohm 5% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Blister T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW201010K0JNEFHP
Datasheet download CRCW201010K0JNEFHP.pdf
Request Quotation for CRCW201010K0JNEFHP
CRCW201010K0JNEFHP Specifications
Part Number CRCW201010K0JNEFHP
Rad Hard No
Type Thick Film
MSL Level 1
Case Style Molded
Mounting Surface Mount
Power Rating 1 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Package Type SMD
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Resistance Value 10 kOhm
Case Size 2010
Failure Rate
Military Standard
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 5 x 2.5 x 0.6 mm
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 5 mm