MCR10EZPJ1R0 ROHM
MCR10EZPJ1R0 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZPJ1R0
Part Number MCR10EZPJ1R0
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 1 Ohm 5% 1 8W \u00b1400ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZPJ1R0
Datasheet download MCR10EZPJ1R0.pdf
Request Quotation for MCR10EZPJ1R0
MCR10EZPJ1R0 Specifications
Part Number MCR10EZPJ1R0
Case Size 0805
Temperature Coefficient ±400 ppm/°C
Lead Finish Tin Over Nickel
Mounting Surface Mount
Maximum Processing Temperature 260 °C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Termination Style Wraparound
Resistance Value 1 Ohm
Type Thick Film
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Rad Hard No
Case Style Molded
Supplier Package 0805
Tolerance 5 %
Pin Count 2
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm